YAĞMUR FUARCILIK HAKKINDA

Kuruluş

1995 yılında mühendis bir kadro ile kurulan Yağmur Fuarcılık ve Yayıncılık, ilk olarak Plastik ve Ambalaj Teknolojisi dergisini yayımlayarak sektörde adını duyurmaya  başlamıştır.

Plastik ve Ambalaj Dergisi, kısa sürede sektörün bilimsel ve teknolojik gelişmelerini sayfalarına taşıyan, sektör içerisinde bilgi akışı ve bilgi paylaşımını sağlayan en önemli mecralardan biri haline gelmiştir.

Zengin içeriği, baskı kalitesi, ve istikrarlı yayınıyla öne çıkan Plastik ve Ambalaj Dergisi bugün 50.000 aboneye ulaşmaktadır.

Dergi Yayııncılığı’ndan Uzmanlık Fuarlarına…

Yağmur Yayıncılık ve Fuarcılık, teknik yayıncılıkta elde ettiği başarı, deneyim ve bilgi birikimiyle, faaliyet alanını genişleterek 1997 yılında İPAF(Uluslararası Plastik Ambalaj Fuarı)nı projelendirmiş ve 1998’de hayata geçirmiştir.

Plastik ve Ambalaj sektörünün en önemli fuarlarından biri olan İPAF’la kısa sürede elde edilen başarı ve deneyimin ardından 2000 yılında 3T adıyla bilinen Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı’nı düzenlenmeye başlamıştır.

Sektörel Fuarcılıkta  Bir Marka

Hedef kitleyi doğru ve tam olarak belirlemek, hedef kitlenin tanıtım ihtiyaçlarını en doğru şekilde tanımlamak, katılımcı firmaların tanıtımlarını en iyi şekilde sağlamak sektörel fuarların en önemli özellikleridir. Yağmur Fuarcılık da bu anlayış çerçevesinde, bünyesinde yer alan araştırma departmanıyla hedef  kitleye  yönelik önemli bir veri tabanına sahiptir ve bu veri tabanı her yıl güncellenmektedir.

Yağmur Fuarcılık, dinamik, yenilikleri takip eden, araştırmacı, uzman kadrosuyla sektörel tanıtımda uzmanlaşmış bir kuruluştur. Düzenlendiği  uzmanlık fuarlarıyla uluslararası platformda bir marka haline gelmiştir.

Sektörel Fuarcılığının Ötesinde…

Yağmur Fuarcılık, düzenlediği sektörel fuarlarla, KOBİ’lerin markalaşmasına katkı sağlamayı, arz ve talebi buluşturarak ve yeni pazar olanakları oluşturarak ekonomiyi canlı tutmayı, Türk üreticilerin yurt dışına açılmalarına olanak sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda Yağmur Fuarcılık düzenlediği fuarları birer çözüm platformuna ve teknoloji zirvesine dönüştürmektedir.

Yağmur Fuarcılık için katılımcılar birer çözüm ortağı ve sektörün gelişmesine katkı sağlayan birer sosyal paydaştır.

 FAALİYETLER 

  • Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Dergisi

50.000 Firmaya Ulaşan Tek Sektör Dergisi

Yağmur Fuarcılık tarafından ilk olarak 1995 yılında yayımlanmaya başlayan Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Dergisi, bilimsel ve teknolojik içeriğiyle en önemli sektörel,süreli yayın olmayı başarmıştır.

Bugün 50.000 firmaya tek sektör dergisi olan Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Dergisi sektör ve hedef kitlesi arasında önemli bir köprü görevi görmektedir.

Derginin her sayısında sektöre ait haberlerin yanı sıra dünyadaki  teknolojik ve bilimsel gelişmelere, yeniliklere, bilimsel makalelere, güncel konularda yapılan söyleşilere yer verilmektedir. Aynı zamanda sektörün karşı karşıya geldiği sıkıntılar, ekonomik gelişmeler gibi gündeme ait konulara da ışık tutularak ciddi bir bilgi paylaşımı platformu oluşturmaktadır.

Farklı üniversitelerin akademisyenlerinden oluşan yayın ve danışma kuruluyla da sektörde güvenilir bir bilgi birikimi  oluşmasını sağlamaktadır.

www.plastik-ambalaj.com

  • İPAF, Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri ve Ürünleri Fuarı

16 yıldır başarıyla yapılan İPAF Fuarı, 1998 yılında ilk kez İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde yüz elli yerli ve yabancı firmanın katılımıyla düzenlendi. Hızlı bir büyüme gösteren fuar ortama 600 yerli ve yabancı firma katılımına ulaşarak Türkiye’de yapılan sektör fuarları arasında ilk sıralara yerleşti. Plastik ve ambalaj sektörlerinde tanıtım alanında giderek uzmanlaşan Yağmur Fuarcılık 20 yıldır yayınlanan Plastik&Ambalaj Teknolojisi Dergisi ve İPAF Fuarı’nın gücünü birleştirerek uluslararası alanda 90 ülkede; yurt içinde, Edirne’den Kars’a 81 ilde fuarın bilinirliğini arttırdı ve ziyaretçiler açısından çekim merkezi olmasını sağladı.  

İPAF artık İstanbul’da

16 yıldır başarıyla yapılan İPAF Fuarı, 1998 yılında ilk kez İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde yüz elli yerli ve yabancı firmanın katılımıyla düzenlendi. Hızlı bir büyüme gösteren fuar ortama 600 yerli ve yabancı firma katılımına ulaşarak Türkiye’de yapılan sektör fuarları arasında ilk sıralara yerleşti. Plastik ve ambalaj sektörlerinde tanıtım alanında giderek uzmanlaşan Yağmur Fuarcılık 19 yıldır yayınlanan Plastik&Ambalaj Teknolojisi Dergisi ve İPAF Fuarı’nın gücünü birleştirerek uluslararası alanda 90 ülkede; yurt içinde, Edirne’den Kars’a 81 ilde fuarın bilinirliğini arttırdı ve ziyaretçiler açısından çekim merkezi olmasını sağladı.

İPAF Fuarı, yayıncılık ve uzmanlık çalışmalarının desteğiyle sağlam bir eksende güçlenirken yakın gelecekte vizyonunu daha ileriye taşıyabileceği; stratejik öneme sahip bir merkeze taşınma ihtiyacı duydu ve bu amaçla Yağmur Fuarcılık, yakın gelecekteki uluslararası hedeflerinin geliştirilmesi açısından, stratejik bir adımla merkezleşme kararı alarak 2011 yılında İPAF’ı İstanbul’a taşıdı. Bu doğru karar, 2011 yılında ses getirdi ve sektörün önde gelen temsilcileriyle; teknoloji ve tasarım yönü öne çıkan İPAF İstanbul Fuarı; Çin, Mısır, Senegal, Fildişi, Etiyopya, Sırbistan, Almanya, A.B.D gibi dünyanın çok farklı ülkelerinden ziyaretçi çekti.

İPAF, sektördeki güç platformlarıyla İstanbul için işbirliğine geçerek hedefini ve vizyonunu genişletti. Yağmur Fuarcılık 2012 yılında FASD "Fleksıbıl Ambalaj Derneği" ile yaptığı işbirliği neticesinde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları İPAF Fuarı’nın katılımcıları arasında yer aldı.. www.ipaffuarlari.com

 

  • PACK-IST: Fleksibıl Ambalaj Fuarı

Avrupa'nın ilk ve tek Fleksibıl Ambalaj Fuarı PACK-IST

PACK-IST, Fleksibıl Ambalaj Fuarı, 2-5 Nisan 2015'te, İstanbul Fuar Merkezi'nde Yağmur Fuarcılık ve FASD (Fleksibıl Ambalaj Sanayicileri Derneği) tarafından üçüncü kez düzenlenecek.

İlk kez 2012 yılında İFM İstanbul Fuar Merkezi'nde Yağmur Fuarcılık ve FASD (Fleksibıl Ambalaj Sanayicileri Derneği) tarafından fleksibıl ambalaj konusunda PACK-IST Fuarı'nı düzenledi. PACK-IST Fuarı şu an dünyanın ikinci, Avrupa'nın ilk ve tek esnek ambalaj fuarıdır.

Bu anlamıyla PACK-IST Fuarı, dünya yatırımcılarının Türkiye Fleksibıl pazarına yönelen ilgisini tek bir çatı altında toplayan en önemli uzman etkinliğine dönüştü. Teknoloji, tasarım, rekabet gücüyle ve 43 ülkeden 57 ilden gelen sıcak yatırımcısıyla, plastik ve ambalaj sektörünün fuar vizyonunu ileriye taşıyacak anahtar bir proje olduğunu kanıtladı. Sektörün dünya ihracatında söz sahibi; teknoloji, tasarım ve inovasyonda güçlerini kanıtlamış en önemli firmaları, PACK-IST 2013'de yer aldı. PACK-IST'de yer alan firmaların önemli bir bölümü Türkiye'deki ilk 1000 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor ve ihracatın en büyük payını gerçekleştiriyor.

PACK-IST katılımcı profilininin, niteliksel olarak birinci sıraya taşınması, Türkiye'den ve dünyadan çok sayıda önemli yatırımcının fuarı ziyaret etmesini ve fuarın ciddi bir ticari büyüklüğe ulaşmasını sağladı. www.pack-ist.com

  • 3T: Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon  Teknolojileri Fuarı

Sektörün Teknoloji Zirvesi

3T Fuarı, 13 yıldır İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde, metal işleme teknolojileri alanında, başarıyla düzenlenmektedir. 

3T, Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon alanında çözüm önerilerini bir araya getiren, sektöre ait makine, sistem, hammadde, ürün ve  yeni teknolojilerin sergilendiği bir fuar olmanın yanında bir teknoloji zirvesidir. CNC Kontrollü makine teknolojisini, CAD-CAM ve PC tabanlı kalıp tasarımlarını ve otomasyon-kontrol süreçlerini bir araya getiren ve bütünleştiren 3T Fuarı, ülkemizde Uluslararası alanda yapılan en büyük sektör etkinliğinden biridir.